Qesh - forum gier PBF

Gdy szara rzeczywistość po prostu nie wystarcza.


#1 19-06-2011 11:23:57

 Sarpens

Stały bywalec

6281597
Zarejestrowany: 18-06-2011
Posty: 54
Punktów :   
Sesja: [Deus Ex RPG] Chaos w Europie.
Postać: Paul "Mike" Adams.

Znasz jakiś ciekawy system? Podziel się nim!

Znasz lub jesteś twórcą ciekawego systemu RPG, który cieszy się popularnością i sprawia, że gra jest czysta i przyjemna? A może jesteś twórcą oryginalnego świata, który jest pełen zawiłych historii? Podziel się swoją wiedzą z nami!

Opisz pokrótce system lub świat w tym temacie, a Administrator postara się jak najszybciej stworzyć odpowiednie działy, które uzupełnisz, tak, aby każdy na forum mógł je poznać i zacząć grać właśnie Twoim systemem.

Czekamy na Wasze pomysły!


Jesteś MG.
MG to taka lama co zawsze pisze pierwsza.


~Fatum

Offline

 

#2 19-06-2011 17:57:24

Aerandir

Nosiwoda

7615787
Zarejestrowany: 19-06-2011
Posty: 25
Punktów :   
Sesja: [Deus Ex RPG] Chaos w Europie.
Postać: - MG -

Re: Znasz jakiś ciekawy system? Podziel się nim!

W zasadzie to mogę napisać system o czymkolwiek, mam już trochę wprawy. O ile ktoś by chciał z tego skorzystać, oczywiście.

Z systemów nie swoich mogę polecić Zew Cthulhu, to system z rodzaju horror i wymaga znacznej powagi i wczucia się w klimat mroku i tajemnic. Również Świat Mroku (chociażby Wampir:Maskarada) jest bardzo dobry i klimatyczny.
D&D nie polecam, bo długi i IMHO za dużo w nim nawalanki. Więcej systemów (no, był jeszcze Shadowrun, ale nie przeczytałem go w całoci) nie znam.

Ze swoich to tylko umechanizowane fantasy, Gatekeepers (które już na stronie jest i jest mutacją Wampira Maskarady) i Władcy Snów (świat wyśniony przez ludzi staje się realny, oparty na podwójnej naturze wszystkich rzeczy, gdzie od gracza zależy, czy będzie to miły sen, czy przerażający koszmar).

Póki co, bo ja wiem czy kombinować z innymi systemami? Jak ich będzie 33 to ciężko będzie wybrać, w co grać. A jak ktoś nie daj Boże się do wszystkich wpisze to będzie spędzał dziennie 3 godziny na odpisywanie.

EDIT: Naszło mnie jakoś na pisanie... mogę zrobić system oparty na grze kopmuterowej "Deus Ex", dokładniej na części pierwszej o tym samym tytule. Mroczny cyberpunkowy klimat, noc, nanowszczepy, broń palna i ogólnoświatowy spisek. Co myślicie? A nawet jeśli się NIE zgodzicie, ja to sobie napiszę i tak.

Ostatnio edytowany przez Aerandir (19-06-2011 21:04:26)


Jestem MG; i nic co prowadzi do śmierci graczy nie jest mi obce.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.diablo-2.pun.pl www.hala69.pun.pl www.narutoandbleach.pun.pl www.chaotic.pun.pl www.minecraftrl.pun.pl